Jak profesjonalnie przygotować zdjęcia produktów do sklepu internetowego
packshot
obróbka zdjęć
zdjęcia produktowe
zmiana tła na fotografii

smakowity burger na białym tle.


Prawdą jest to, że jemy i kupujemy oczami. W praktyce oznacza to, że atrakcyjny wizualnie produkt budzi pozytywne skojarzenia i rodzi chęć nabycia lub zjedzenia go. Dlatego tworzenie atrakcyjnych zdjęć produktów jest jednym z najważniejszych kroków, jeżeli chcesz prowadzić skuteczną sprzedaż. Podpowiadamy, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę, by zdjęcia produktowe były strzałem w dziesiątkę!

Tworzenie atrakcyjnych zdjęć produktów: zacznij od dobrego przygotowania tła i produktów

Jeśli rozwijasz swój e-sklep i zastanawiasz się, czy warto zainwestować w przygotowanie profesjonalnych zdjęć, obróbkę graficzną fotografii lub profesjonalne szparowanie zdjęć, to doskonale trafiasz. Zdjęcia produktowe są kluczowe dla sukcesu sklepu online, a staranna obróbka graficzna, w tym ścieżki wektorowe i precyzyjne usuwanie tła ze zdjęć, odgrywają istotną rolę w ich prezentacji.

Zanim omówimy praktyki związane z wykonaniem doskonałych zdjęć produktowych, warto zrozumieć, jak ważną rolę pełnią w e-commerce. Klient pragnie zobaczyć produkt przed zakupem. Właśnie dlatego fotografie produktów, obok szczegółowych opisów, są niezbędne. Profesjonalne zdjęcia z dokładnym wycięciem tła nie tylko prezentują produkt, ale także zwiększają zaufanie i zachęcają do finalizacji transakcji.

Wiele firm oferuje zdjęcia od producentów, ale wybór własnych fotografii ma kluczowe znaczenie dla SEO i unikalności marki. Dzięki zdjęciom o precyzyjnym wycinaniu tła zyskasz unikalność w branży i lepsze wsparcie ze strony wyszukiwarek internetowych.

Jak wykonać zdjęcia produktowe?

Jeśli rozpoczynasz sklep online, zastanawiasz się zapewne, jak wykonać profesjonalne zdjęcia, czy zainwestować w wycinanie tła ze zdjęć czy obróbkę graficzną. Na początek nie musisz mieć drogiego sprzętu. Smartfon i odpowiednie warunki w twoim biurze wystarczą. Zastosuj nasze wskazówki i stwórz dobrej jakości zdjęcia bez konieczności szkoleń.

Bardzo ważną kwestią jest również to, by zdjęcia były wysokiej jakości. Jeżeli nie dysponujesz profesjonalnym aparatem, wystarczające mogą być również zdjęcia z telefonu: ale pod warunkiem, że aparat w nim jest dobrej jakości i zdjęcia są wyraźne, nasycone i w dużej rozdzielczości.

Zdjęcia produktowe krok po kroku – jak zrobić dobre zdjęcie?

  1. Oświetlenie: Miękkie, jasne światło dzienne lub doświetlające lampy zapewnią naturalny wygląd. Ustaw źródła światła bokiem, unikając oświetlenia z góry.
  2. Tło: Dla mniejszych przedmiotów użyj białej kartki papieru, dla większych - jednolitej, białej ściany lub dużej plandeki. Białe tło podkreśli detale produktu.
  3. Statyw: Zapewni ostrość zdjęć i wygodę podczas sesji.
  4. Przygotowanie i ustawienie: Przedmioty powinny być czyste i dobrze przygotowane. Unikaj odbić i cieni. Zadbaj o naturalne ustawienie, wyeksponowanie szczegółów i rzeczywiste oddanie produktu.

Jakie zdjęcia umieszczać na stronie?

Wybierz kilka zdjęć prezentujących produkt z różnych perspektyw, szczegóły, kontekst użytkowania. Zdjęcia z ludźmi zwiększają konwersję. Dodaj punkt odniesienia dla wielkości.

Kwestie techniczne zdjęć

  1. Waga: Optymalizuj wagę zdjęć bez utraty jakości, kompresując je przed publikacją.
  2. Wymiary: Wybierz rozmiar wystarczający do pokazania detali, a jednocześnie wygodny do przeglądania.
  3. Format pliku: .jpeg i .png to dobre wybory, zachowujące jakość kolorów.
  4. Responsywność: Dostosuj zdjęcia do różnych urządzeń, zachowując jakość i proporcje.
  5. Atrybuty ALT i opisy: Nadaj zdjęciom odpowiednie nazwy i opisy, korzystne dla SEO.

Podsumowanie

Dobre zdjęcia produktowe, szczególnie te z precyzyjnym wycinaniem tła ze zdjęć i obróbką graficzną, są kluczowe dla sukcesu e-sklepu. Nasze wskazówki pomogą Ci stworzyć fotografie, które wyróżnią Twój biznes i przyciągną uwagę klientów, jednocześnie korzystnie wpływając na pozycjonowanie w Google. Pamiętaj, że starannie przygotowane zdjęcia przydadzą się również w social media.

Jeśli szukasz profesjonalnego wycinania tła ze zdjęć i dokładnej obróbki graficznej, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc. Dzięki precyzji naszych działań, Twoje zdjęcia będą zachwycające i skuteczne w zwiększaniu sprzedaży."