Postprodukcja zdjęć
obróbka zdjęć
zdjęcia produktowe
obróbka packshot
efekt duch
invisible mannequin
obróbka zdjęć peoduktowych
postprodukcja

Postprodukcja zdjęć – czym jest ta forma edycji

Najprościej mówiąc, postprodukcja zdjęć to finalny efekt, jaki można otrzymać, pracując na wykonanych już fotografiach. To końcowy proces edycji, który pozwala na otrzymanie zdjęcia gotowego do wykorzystania w reklamie, na stronie internetowej czy w każdym innym dowolnym miejscu. To też obrobione zdjęcia, które otrzymać można od fotografa na koniec sesji. Postprodukcja obejmuje wiele różnych elementów. Między innymi edycję cyfrową, korektę kolorów czy przetwarzanie cyfrowe. Obecnie zakres postprodukcji jest już tak zaawansowany i rozwinięty, że bez problemu do swojego zdjęcia dodasz animacje, efekty fantastyczne czy wszelkie inne dodatki, które przyjdą ci do głowy!

Postprodukcja fotografii – sposób na ulepszenie każdego zdjęcia

Przyglądając się wykonanym przez siebie fotografiom, być może myślisz, że są całkiem dobre, ale jednak czegoś im brakuje. Ostatecznego rysu, który podkreśli ich charakter. Wszystko to możesz osiągnąć w ostatnim etapie edycji, czyli podczas postprodukcji. Postprodukcja fotografii pozwala na wprowadzenie naprawdę wielu ulepszeń i zmian. Nawet jeśli jesteś świetnym fotografem, każdy sprzęt ma jakieś swoje ograniczenia. Jeśli nie odpowiada ci padające światło, szumy, które pojawiły się z wraz zbyt wysokim ISO czy jakiekolwiek inne zakłócenia, postprodukcja pomoże ci je usunąć. Jest to też bardzo dobre narzędzie do wycinania osób i przedmiotów, które weszły ci w kadr. Od teraz nie będziesz już musiał szukać jedynie wolnych przestrzeni.

Postprodukcja zdjęć produktowych – wykadruj i popraw ostrość

Procesowi postprodukcji poddawać można wszelkie zdjęcia. Bardzo często stosowana jest jednak postprodukcja zdjęć produktowych. Widziana jest jako doskonały sposób na dopracowanie niewielkich niedoskonałości i uwaga, z tego rozwiązania korzysta praktycznie każdy fotograf. Zaawansowane produkty do obróbki zdjęć pozwalają na lepsze wykadrowanie i poprawę ostrości danych ujęć. To też możliwość manipulowania światłem i cieniami, tak aby podkreślić dany przedmiot w najlepszym stopniu.

Przygotowanie zdjęcia do postprodukcji

Aby ułatwić sobie to zadanie, z całą pewnością należy wiedzieć, w jaki sposób przygotować takie zdjęcie do postprodukcji. Dobrym wyborem jest fotografowanie w formacie RAW, który zawiera o wiele więcej informacji, niż plik skompresowany w formacie JPG. Dzięki temu można o wiele sprawniej sprawdzić oraz poprawić balans bieli, ekspozycji, czułości, regulacji krzywych oraz wielu pozostałych elementów.