Zdjecia typu duch / niewidzialny manekin obróbka zdjęć zdjęcia produktowe niewidzialny manekin efekt duch invisible mannequin ghost effect obróbka zdjęć peoduktowych postprodukcja

Jest to jedna z najbardziej efektownych metod prezentowania odzieży. Zdjęcia odzieży "duch" pozwalają na uzyskanie efektu przestrzenności, co sprawia, że fotografowane ubrania doskonale odwzorowują rzeczywisty fason, zmniejszając przy tym ilość zapytań o wygląd oraz minimalizują późniejsze reklamacje.

gotowe zdjęcie bluzki

Manekin duchowy, obraz ducha, niewidzialny manekin lub manekin z efektem 3D to technika postprodukcji fotografii odzieży. Efekt widmowego manekina umożliwia wykonanie wielu zdjęć produktu na manekinie, a następnie połączenie tych zdjęć razem z usunięciem manekina w procesie postprodukcji. Rezultatem jest realistyczny obraz, który skupia uwagę na produkcie.

Efekt ten na zdjęciach produktów nie tylko sprawi, że Twoje produkty będą wyglądać bardziej atrakcyjnie i niepowtarzalnie, ale także sprawi, że wygląd Twojego sklepu internetowego stanie się wysoce profesjonalny. Podniesiesz swoją markę w oczach klientów, a to podniesie sprzedaż.

Aby stworzyć iluzję „manekina ducha” (znanego również jako „niewidzialny manekin”), trzeba posiadać dwa zdjęcia. Pierwsze to produkt sfotografowany na modelu/ modelce lub manekinie. Drugie to detal, którego na modelu nie widać np. tył wewnątrz koszuli. Kolejnym krokiem jest postprodukcja w programie np. Adobe Photoshop, która polega na usunięciu modela oraz połączeniu poszczególnych elementów ze sobą i nadanie ubraniom efektu trójwymiarowości.

Oto kilka wskazówek jak fotografować odzież pod efekt ducha:

1.Jeśli zdecydujesz się użyć prawdziwego modela, upewnij się, że używasz statycznej pozy, jak pokazano poniżej. Dodatkowo Twój model / modelka powinna być stylizowana minimalnie, a długie włosy spięte tak, aby nie zasłaniały widoku produktu. Te szczegóły znacznie ułatwią edycję obrazu.

gotowe zdjęcie bluzki

2.Jeżeli wybierzesz do fotografowania manekina, możesz zdecydować się na tułów z lub bez ramion, rąk czy nóg. Jeśli twój manekin ma ramiona i dłonie, upewnij się, że kończyny można ustawić poza tułowiem. Przy wyborze manekina warto zwrócić uwagę, aby był on biały i matowy. Te manekiny są zwykle nieodblaskowe i można je wtapiać w białe tło, co znacznie ułatwia edytowanie manekina z obrazu.

3.Upewnij się, że miejsce do fotografowania w studiu jest wystarczająco duże, aby pomieścić aparat i statyw do sesji z niewidocznymi manekinami: dwie lampy studyjne i parasole rozmieszczone równomiernie po obu stronach produktu oraz tło.

4. Używanie teleobiektywu zmiennoogniskowego do robienia zdjęć może pomóc zminimalizować zniekształcenia i zapewnić elastyczność zbliżania się do mniejszych obiektów i oddalania się od większych obiektów.

5.Upewnij się, że Twój produkt pasuje do Twojego manekina lub modelki, używając odpowiedniego rozmiaru lub dopasowując ubranie tak, aby pasowało. Ponadto, jeśli Twój produkt ma rękawy, upewnij się, że rękawy są skierowane w dół.

gotowe zdjęcie bluzki

6. Podczas fotografowania koszul czy t-shirtów ważne jest, aby ustawić aparat tak, aby znajdował się bezpośrednio na poziomie klatki piersiowej, natomiast spodnie czy spódnice należy fotografować z wysokości bioder. Sfotografowanie produktu pod kątem, może sprawić, że ubranie będzie wyglądać na „zwężone” i niedokładne.

gotowe zdjęcie bluzki

7.Najpierw uchwyć widok z przodu iz tyłu produktu noszonego przez manekina lub modelkę / modela. Następnie stylizuj i powieś swój produkt na kawałku białej płyty piankowej i ponownie sfotografuj zarówno widok z przodu, jak iz tyłu; zdjęcia z płyty pozwolą uwzględnić wewnętrzne obszary odzieży po połączeniu obrazów.