Ścieżka przycinająca
ścieżka przycinająca
postprodukcja
obróbka zdjęć produktowych
obróbka packshot
wycinanie zdjęć
usuwanie tła ze zdjęcia
clipping path

Ścieżka przycinania umożliwia utworzenie kształtu lub ścieżki wektorowej i wycięcie części obrazu, tworzy się ją w photoshopie za pomocą narzędzia Pióro. To świetny sposób na usunięcie tła z obrazu. Możesz także użyć ścieżki przycinającej, aby zaznaczyć wybrane elementy obrazu, np. w celu zmiany ich koloru.

Fotografowie bardzo często wybierają właśnie ścieżkę przycinającą jako sposób odseparowania obiektu od tła. Ścieżka zapisywana jest w programie graficznym jako zbiór wektorowych krzywych i punktów.

Zalety

zdjęcie na białym tle - struś - granica styku obrazu z tłem jest zawsze idealnie gładka, niezależnie od rozdzielczości obrazu.
- brak ingerencji w obraz,
- można ją łatwo edytować lub poprawić,
Napisz do nas

Obejrzyj wideo prezentujące cały proces.

Ścieżka przycinająca – szybka edycja obrazu

Ścieżka przycinająca to termin, które może niewiele mówić na początku – bo nazwa nie wskazuje jednoznacznie na jej funkcję. Ścieżka przycinająca to jedna z technik obróbki zdjęć, polegająca na odzieleniu / przycinaniu obrazu tak, by pokazać tylko jego fragment. Inaczej rzecz ujmując: przy użyciu ścieżki przycinającej można usunąć tło z obrazu, uzyskując przy tym bardzo estetyczny efekt. Ścieżka przycinająca umożliwia również utworzenie kształtu bądź ścieżki wektorowej wokół obiektu. Jeśli ta technika zostanie wykonana poprawnie, to ingerencja w zdjęcie jest zupełnie niezauważalna. Jest to funkcja programów graficznych, którego często używają fotografowie i graficy, by odciąć obiekt od tła.

Ścieżka przycinająca obrazu to popularne i funkcjonalne rozwiązanie

Ścieżka przycinająca jest bardzo funkcjonalna, a umiejętne użycie tej techniki pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów. Po pierwsze: granica styku obrazu i tła pozostaje idealnie gładka, niezależnie od tego, w jakiej rozdzielczości jest obraz. Po drugie: ingerencja w zdjęcie, obraz lub grafikę pozostaje niewidoczna. Po trzecie zaś: po kilku próbach prawdopodobnie uda Ci się nauczyć tej techniki tak, że bez problemu będziesz w stanie ją w stanie nawet poprawić lub edytować.

Ścieżka przycinająca umożliwia perfekcyjną pracę, dzięki czemu wycinanie obrazu o dużej ilości detali czy o ostrych krawędziach (takich jak włosy, piórka, trawa) jest stosunkowo łatwe i zapewnia estetyczne efekty.

Dodatkową korzyścią z utworzenia ścieżki przycinającej jest możliwość wykorzystania jej ponownie gdy będzie trzeba oddzielić obraz od tła. To pozwala oszczędzić wiele czasu i pracy, co ma duże znaczenie przede wszystkim przy obróbce wielu obrazów.

Ścieżka przycinająca zdjęcie: zleć to zadanie specjalistom!

czy ścieżkę przycinającą można wykonać samemu? Tak – taką możliwość oferują różne programy do edycji, w tym popularny Photoshop. Jednak jak w każdym innym przypadku, aby osiągać satysfakcjonujące efekty, na naukę trzeba poświęcić czas. Dlatego, jeśli zależy Ci na czasie, zwłaszcza wówczas, gdy do obróbki masz więcej zdjęć – zleć to zadanie specjalistom. W Szparowanie.pl pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy poradzą sobie z tym zadaniem bez problemu.

Ścieżka przycinająca w Szparowanie.pl – zrobimy to szybko i sprawnie!

Wybierając nasze usługi, zyskujesz pewność nie tylko solidnie wykonanej i terminowo zrealizowanej usługi, ale także konkurencyjne ceny. Wielu naszych klientów przekonało się już o tym, że nie warto tracić czasu i nerwów na to, co możemy zrobić dla Ciebie szybko i sprawnie. Ścieżka przycinająca to w Szparowanie.pl usługa szybka i profesjonalna: jak wszystkie pozostałe, które oferujemy! Zleć to zadanie nam