Retusz / fotomontaż
obróbka zdjęć
zdjęcia produktowe
obróbka packshot
efekt duch
invisible mannequin
obróbka zdjęć peoduktowych
postprodukcja

Retusz to zestaw technik polegający na poprawie niedoskonałości fotografii lub zmianie jej elementów.

retusz twarzy przed i po W przypadku fotografii portretowej typowymi przykładami retuszu mogą być:
- usuwanie zmarszczek,
- poprawa sylwetki,
- wyrównanie kolorytu lub niedoskonałości skóry,
- redukcja odblasku skóry,
itp.

Retusz zdjęć produktowych: by były przyjemniejsze w odbiorze

Retusz zdjęć ma znaczenie nie tylko dla ich estetyki, ale jest istotny również z marketingowego punktu widzenia. W końcu powiedzenie, że coś “jemy oczami”, nie wzięło się znikąd. W praktyce oznacza to tyle, że chętniej sięgniemy po produkt, który jest przyjemny w odbiorze już na pierwszy rzut oka. Nawet najpiękniejsze ubranie, buty czy dodatki, zaprezentowane solo, jedynie na białym tle, nie przyciągną uwagi tak, jak wówczas, gdy będą wyeksponowane na tle pasującym do kontekstu, a także gdy będą zaprezentowane w zestawieniu z pasującymi, pozostałymi elementami uzupełniającymi produkt.

Retusz zdjęć produktowych jest więc niemal koniecznością – jeśli tylko chcesz przyciągnąć uwagę większej liczby klientów i rozbudzić w nich lepsze skojarzenia co do Twojej firmy i produktów, jakie oferujesz!

retusz twarzy przed i po

retusz twarzy przed i po Retusz zdjęć produktowych skupia się zazwyczaj na poprawie lub uwydatnieniu szczególnych cech produktu, tj.
- usuwanie pyłków, uszkodzeń i zabrudzeń powstałych podczas sesji zdjęciowej,
- wyostrzanie napisów na pudełkach,
- wygładzaniu struktura opakowań,
- prostowanie pogiętej odzieży,
- formowanie, wypaczanie i zmiana perspektywy obiektów,
- poprawa kolorów i oświetlenia,
- usuwanie niepotrzebnych elementów,
- redukcja odbić
itp.

Retuszowanie zdjęć to także dodanie efektów specjalnych

Retuszowanie zdjęć daje wiele możliwości obróbki – od drobnych poprawek, wręcz kosmetycznych, przez upiększenie czy usunięcie różnych elementów, po całkiem sporą ingerencję w obraz, która może nawet całkowicie zmienić jego charakter. Powodów, dla których retuszujemy zdjęcia, jest mnóstwo. Niektórzy korzystają z tego typu usług na potrzeby prywatne, np. potrzebując poprawić zdjęcia do rodzinnego albumu czy z amatorskiej sesji. Na każdym zdjęciu, zarówno robionym przez amatora, jak i profesjonalnego fotografa, znajdzie się element, który można (a czasem nawet trzeba) poprawić: minimalnie lub całkiem sporo.

Retuszowanie zdjęć to złożony i wielowarstwowy proces obróbki fotografii, który pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów – także tych specjalnych, jak poświata czy rozbłysk w tle. Takie elementy dodają zdjęciom niesamowitego charakteru i pozwalają wydobyć z nich to, co najlepsze.

Retuszowanie zdjęć online – dla szybkich efektów i oszczędności czasu

Przynoszenie zdjęć na nośniku do punktu, w którym świadczy się usługi retuszu, a następnie czekanie na wykonanie pracy i odbiór gotowych zdjęć zajmuje mniej więcej tyle samo czasu, ile zeszłoby go na samodzielną ingerencję w obraz. Dlatego retuszowanie zdjęć online to usługa, z której nasi klienci korzystają najczęściej. Wystarczy, że za pomocą formularza kontaktowego prześlesz nam zdjęcia do przeróbki, wraz z komentarzem dotyczącym zakresu prac.

Wykonamy, co trzeba, a następnie również elektronicznie prześlemy Ci gotowe zdjęcia. To znaczna oszczędność czasu, dlatego warto skorzystać z takiej opcji.

Retuszowanie zdjęcia w Szparowanie – zrobimy to dobrze!

Gdy tylko zajdzie potrzeba retuszowania zdjęcia, nie zamartwiaj się tym, czy będziesz umieć zrobić to dobrze. Po prostu prześlij je nam, a my gwarantujemy, że efekty pozytywnie Cię zaskoczą.

Skontaktuj się z nami już dziś i powiedz, czego potrzebujesz, a my zrobimy to dla Ciebie najszybciej, jak tylko to możliwe!